راهنمای نگارش اصل مقالات سومین همایش توسعه پایدار فضایی با تاکید بر سواحل جنوبی دریای خزر

 

دریافت فایل راهنمای نگارش اصل مقالات کلیک کنید.( راهنمای نگارش مقاله)

 

تذکر: مقاله‌هایی که براساس راهنمای تدوین نشده باشد، عودت داده می‌شود.

عنوان مقاله (حداکثر 20 واژه  16 Bold  (B Titr  

(مطالعه موردی: 14 Bold B Titr)

نام و نام خانوادگی*[1] (B Mitra 10 Bold)- مرتبه علمی، گروه یا مقطع تحصیلی، نام دانشگاه و یا محل فعالیت، شهر، کشور B Mitra 10) )

 

 

 

 

چکیده (B Mitra 16 Bold)

متن متن متن متن متن  متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن    (B Mitra 10 Bold)

چکیده باید به روش علمی تدوین و شامل: مقدمه، هدف پژوهش، روش شناسی تحقیق( به طور خیلی خلاصه به نوع روش تحقیق، روش جمع آوی اطلاعات، جامعه آماری، حجم نمونه، روش نمونه گیری و روش تجزیه و تحلیل اطلاعات) و نتایج باشد.

 

واژه­های کلیدی (B Mitra 10 Bold) : واژگان، واژگان، واژگان، واژگان، واژگان، واژگانB Mitra 10) )

 (3 تا 6 واژه) واژه های کلیدی به نحوی تعیین شوند که بتوان از آنها جهت تهیه فهرست موضوعی (Index) استفاده نمود.

 

?تذکر: چکیده انگلیسی معادل چکیده فارسی نیز تهیه و همراه مقاله ارسال گردد.

 

?توجه: بدنه اصلی مقاله باید به ترتیب دارای موارد زیر باشد و از صفحه دوم شروع شود:

مقدمه

روش پژوهش

محدوده مورد مطالعه

یافته­ها و بحث

نتیجه­گیری

منابع

 

مقدمه  B Mitra 16 Bold))

  متن متن متن متن متن  متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن  متن متن B Mitra 12) نازک)   

 

 

متن مقاله: مقاله با نرم افزار  2010 Word بر روی کاغذ A4 (با حاشیه از بالا  و پایین 3 و سمت چپ و راست 3 سانتی‌متر) تایپ شود. متن به صورت تک ستونی و فواصل بین خطوط به‌ صورت single باشد.

موقع استفاده از علائمی نظیر ، : . ؛ و غیره، به خاطر داشته باشید که کلیة این علائم بدون فاصله از حرف قبلی و با یک فاصله از حرف بعدی نوشته می‌شوند.

مقدمه: باید با طرح مسئله و مرور پژوهش­های انجام شده و مبانی نظری، هدف پژوهش راتوجیه کند و به خصوص نوآوری در تحقیق را بطور واضح بیان نماید.

توجه: چنانچه کلمه­ای در متن مقاله ارائه می­شود که نیازمند ارائه توضیحات در پاورقی است و یا نام اشخاص و یا محقین خارجی که نیاز به زیر نویس دارد مانند: کلارک[2] در پاورقی ارائه شود.

روش پژوهش B Mitra 16 Bold))

  در روش پژوهش، روش شناسی  انجام کار تحقیق باید ارائه شود. توضیح روش­های شناسایی و ارزیابی، مواد و وسایل به کار رفته، شیوه اجرای پژوهش و طرح آماری باید کاملاً گویا بوده و در آن مشخصات محل، زمان و نحوه اجرای آزمایش همراه با روش جمع آوری داده‌ها و پردازش و تحلیل آماری آنها ارائه شوند. از شرح جزئیات پرهیز و فقط به ارایه اصول با ذکر مأخذ اکتفا شود. روش‌های ابداعی یا موارد خاصی که برای اولین بار به­کار گرفته شده است به­طور کامل شرح داده شوند. B Mitra 12) نازک)    

- برای منابعی که یک یا چند نویسنده دارد: (نام خانوادگی نویسنده(گان)، سال، صفحه)

(مشیری، 1387: 50) یا  (وودز، 2005 : 28-16)  

- برای منابعی که از نوشته­ی دیگران نقل قول شده است: (نقل از ....، سال، صفحه)

- برای منابع اینترنتی (نام خانوادگی نویسنده یا نام فایل html، تاریخ یا تاریخ دسترسی به صورت روز، ماه، سال)

- دقت شود تمام منابع فارسی و انگلیسی در منابع قرار داشته باشد و از ذکر منابعی که در متن استفاده نشده است، جداً خودداری گردد.

- از بکار بردن واژه همان در منابع داخل متن (همان، 1395: 20) خوداری شود.

 

 

محدوده مورد مطالعه

  متن متن متن  متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن B Mitra 12) نازک)    

 

? شکل‌ها:

- شکل‌ها نیز با فرمت تک ستونی در مقاله درج می‌شوند. شکل‌ها با زمینه سفید و با قاب اضافی بیرونی رسم شده و محورهای مختصات فقط با پارامتر توصیف می‌شوند. شایان ذکر است تمام اشکال، تصاویر، نقشه‌ها و نمودارها با نام شکل خوانده می‌شود.

- در متن مقاله به شماره­ی عکس‌ها، جدول‌ها و نمودارها (در صورت وجود) با دقت اشاره شود و محل آنها مشخص شود. کلیه شکل‎ها، نمودارها و تصاویر با واژه "شکل" نامگذاری شده و عنوان شکل‎ در زیر آن درج شود. برای درج عنوان هر شکل، پس از کلمه شکل و شماره آن، خط تیره و سپس عنوان ذکر شود. عکس‎ها باید به وضوح و کیفیت بالا و به صورت JPG  تهیه شوند.

- شماره شکل(ها) به ترتیب ارائه نتایج آنها در مقاله تعیین و محل قرار‌گیری شماره آنها پس از ارائه نتایج ذیربط در متن مقاله می‌باشد.

- تمام اشکال دارای منبع باشد (مثال: سازمان مدیریت و برنامه­ریزی استان گیلان، 1395) و به صورت زیر ارائه شود.

 

شکل 3. موقعیت جغرافیایی محدوده مورد مطالعه B Mitra11Bold)) (منبع: سازمان مدیریت و برنامه­ریزی گیلان، 1395: 20) B Mitra 9 Bold))

یافته­ها و بحث B Mitra 16 Bold))

  متن  متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن    متن متن متن متن متن  B Mitra 12) نازک)      

- عناوین فرعی اول  B Mitra 14 Bold))

  متن  متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن    متن متن متن متن متن  B Mitra 12) نازک)    

- عناوین فرعی دوم  B Mitra 13 Bold))

? جداول:

- هر جدول از شماره، عنوان، سرستون‌ها و متن جدول تشکیل می‌شود. هر جدول با یک خط افقی از شماره و عنوان جدول جدا می‌شود. سر ستون جدول هم با یک خط افقی از متن جدول جدا و در زیر متن جدول نیز یک خط افقی ترسیم شود. برای درج عنوان، پس از کلمه "جدول" و شماره آن، نقطه و سپس عنوان ذکر شود. عنوان جدول در بالای آن درج می­شود. شماره جدول (ها) به ترتیب ارائه نتایج آنها در مقاله تعیین و محل قرار‌گیری شماره آنها پس از ارائه نتایج ذیربط در متن مقاله می‌باشد.

- تمام جداول دارای منبع باشد (مثال: مهدوی، 1395: 28) و در صورتی که مطالب ارائه شده در جداول نتیجه پژوهش حاضر باشد نیازی به ارائه منبع نمی­باشد.

- دقت شود حتی الامکان جداول در یک صفحه ارائه شود و و در موارد اضطرار، ادامه جدول با عنوان به شکل (مثال: ادامه جدول 1.) بدون ارائه اصل عنوان آن ارائه شود

- کلیه اعداد در متن مقاله و جداول باید به فارسی نوشته شود و از ارائه اعداد به لاتین خودداری شود.

اعداد اعشاری در زبان فارسی باید با اعشار نوشته شوند (3/2) و ارائه اعداد اعشاری با نقطه 2.3 و یا ویرگول 2،3خودداری شود.

جدول 1.   B Mitra 11 Bold))

  (B Mitra 10 Bold)   تیتر

  (B Mitra 10 Bold)   

  (B Mitra 10 Bold)   

  (B Mitra 10 Bold)   

(B Mitra 10)     متن جدول  (مطالب از سمت راست نوشته شود)

متن متن متن

متن متن متن

متن متن متن

(B Mitra 10)     متن جدول  

متن متن متن

متن متن متن

متن متن متن

(B Mitra 10)     متن جدول  

متن متن متن

متن متن متن

متن متن متن

(B Mitra 10)     متن جدول  

متن متن متن

متن متن متن

متن متن متن

(B Mitra 10)     متن جدول  

متن متن متن

متن متن متن

متن متن متن

       منبع: B Mitra 9

 

? روابط و فرمول­های ریاضی:

روابط و فرمول­های ریاضی با یک سایز کوچکتر از متن مقاله  و از سمت چپ تایپ می‌شوند و برای اشاره به آن­ها از شماره فرمول در داخل پرانتز استفاده می‌شود. شماره هر فرمول در گوشه سمت راست آخرین سطر فرمول درج می‌شود.

 

(1)

 

 

 

 

? علایم و نشانه‌ها و ارقام:

  از علایم و نشانه‌های متداول در زبان فارسی و هم‌چنین از علایم و نشانه‌های به‌کار رفته در متون مهندسی می‌توان استفاده نمود. باید از ارقام فارسی برای نشان‌دادن اعداد استفاده نمود، مگر آن‌که تعمداً در مقاله از چند گروه ارقام استفاده شده و این گروه‌بندی در علایم و نشانه‌ها ذکر شده باشد. اندازه و قلم علایم در داخل فرمول و داخل متن و لیست علایم باید دقیقا یکسان باشد. در صورت نیاز، لیست علائم و نشانه‌ها در انتهای مقاله و پیش از مراجع درج می‌شود. این لیست به صورت جدول دو ستونی  و ترتیب الفبایی تنظیم شده و هر سطر  به‌ترتیب شامل نماد و شرح ( و ابعاد) آن است. مثال:

Cp      گرمای ویژه (Jkg-1K-1)

 

?تذکر: به کاربردن اعداد به صورت لاتین (به استثنای فرمول‌ها) مجاز نمی‌باشد، بنابراین تمام اعداد در داخل متن و جدواول به صورت فارسی تایپ شده و دقت شود که تنظیمات نرم افزار آفیس به صورت (Context) باشد.

 

نتیجه­گیری     B Mitra 16 Bold))

متن  متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن متن    متن متن متن متن متن  متن B Mitra 12) نازک)    

نتیجه­گیری: برای تجزیه و تحلیل نتایج به دست آمده با توجه به هدف پژوهش و یافته­های سایر پژوهش­ها.

نتایج باید به صورت نوشتار، جدول، شکل و نمودار ارائه شود. نتایج مقاله با استناد به منابع علمی مستند و مرتبط با موضوع مقاله، مورد بحث و تحلیل قرار گرفته و نتایج جدید علمی و نوآوری در تحقیق به دقت و با دلایل روشن ارائه شوند. نتایج عددی یک موضوع، تنها به یک صورت (شکل یا جدول) ارائه شوند

نتایج و بررسی‌های آماری به یکی از روش‌های علمی منعکس شوند. چنانچه محاسبات آماری در سطوح 5 درصد و 1 درصد منجر به اختلاف معنی‌دار شده باشند به ترتیب با یک و دو ستاره نشان داده شوند و در صورتیکه اختلاف معنی‌دار نباشد با علامت ns مشخص شوند.

 

منابع B Mitra 16 Bold))

- اندازه قلم  برای نوشتن منابع B Mitra 12) نازک) می­باشد.

- روش رفرنس نویسی فصلنامه مطالعات برنامه­ریزی سکونتگاه­های روستایی براساس روش APA است و پاره‌ای از توضیحات زیر می‌تواند راهنمای نویسندگان باشد.

- در داخل متن فقط نام خانوادگی نویسنده و سال انتشار ذکر می­شود و چنانچه بیش از شش نویسنده باشد، نام نویسنده اول همراه با واژة "همکاران" یا "et al." نوشته می‌شود.

- چنانچه از یک نگارنده مقاله­های منفرد و مشترک ارائه شود ابتدا مقاله­های منفرد و سپس مقاله­های مشترک به ترتیب حروف الفبای نام دیگر نویسندگان مرتب می­شوند و در صورتی که نویسنده ‏یا نویسندگان چند مقاله مشابه باشند منابع بر اساس سال انتشار از قدیم به جدید تنظیم می شوند.

- در منابع برای ارائه منابع فارسی و انگلیسی نباید از واژه‌هایی هم‌چون "و همکاران" و یا "et al." استفاده نمود.

- در صورت مشخص نبودن نویسنده، تاریخ نشر یا ناشر از عبارت­های بی­نا بی­تا و بی­جا استفاده شود.

- ابتدا منابع فارسی و سپس منابع خارجی ذکر شوند و فقط منابعی که در متن مقاله استفاده شده‌اند، قید شوند.

‏- ترتیب منابع براساس حروف الفبای نام خانوادگی نویسنده(گان) در فارسی و انگلیسی خواهد بود.

 

- روش ارائه منابع:

الف/مقالات چاپ شده در مجلات:

­نام خانوادگی، نام نویسنده اول.،.... و نام خانوادگی، نام نویسنده آخر. (سال انتشار). عنوان مقاله. نام کامل مجله (ایتالیک)، شماره جلد (شماره سری یا دوره)، شماره صفحات اول و آخر.

- مطیعی لنگرودی، سید حسن؛ فرهادی، صامت و زارع، زهره. (1390). عوامل مؤثر بر گسترش اعتیاد در نواحی روستایی (مطالعة موردی: دهستان چهار دولی غربی شهرستان قروه). پژوهش­های جغرافیای انسانی. 45(1)، 65-85.

Olawepo. R.A., (2008). Resettlement and Dynamics of Rural Change in Jebba Lake Basin- Nigeria. Journal of Social Science, 16(2), 115-120.

تذکر:  ارائه مشخصات مربوط به دوره، شماره و شماره صفحات مجله یاد شده در هنگام منبع نویسی الزامی است.

ب/مقالات ارائه شده در همایش‌ها:

­نام خانوادگی نویسنده، نام نویسنده اول.، ... و نام خانوادگی نویسنده، نام نویسنده آخر. سال انتشار. عنوان مقاله. عنوان همایش (ایتالیک) (شماره صفحات)، محل برگزاری، شهر، کشور.

- عنابستانی، علی اکبر (1392). عوامل موثر بر مکان‌یابی کاربری‌ها در سکونتگاه‌های روستایی ایران، دومین همایش ملی برنامه‌ریزی و توسعه پایدار روستایی در ناحیه جنوبی دریای خزر (صص. 1-16)، دانشگاه گیلان، رشت، ایران.

تذکر: ارائه مشخصات مربوط به همکان برگزاری، زمان و شماره صفحات مقالات همایشی در منبع نویسی الزامی است.

ج/ کتاب:

نام خانوادگی نویسنده، نام نویسنده اول.، ... و نام خانوادگی نویسنده، نام نویسنده آخر. سال انتشار. عنوان کتاب (ایتالیک). نوبت چاپ. محل انتشار: ناشر.

- رضوانی، محمد رضا. (1390).  برنامه‌ریزی توسعة روستایی در ایران. (چاپ چهارم). تهران: قومس.

- Woods, M. (2005). Rural Geography. (2th Ed.). London: Sage Publication.

د/ پایان نامه:

نام خانوادگی نویسنده، نام نویسنده اول. سال انتشار. عنوان پایان نامه (ایتالیک). مقطع و وضعیت انتشار، نام دانشگاه. شهر محل انتشار، کشور.

- پوررمضان، عیسی. (1392). بررسی اثرات اقتصادی و اجتماعی کشت فندوق در خانوارهای روستایی منطقه اشکورات شهرستان رودسر. پایان‌نامه کارشناسی ارشد منتشر نشده. دانشگاه تهران، تهران، ایران.

ه/ منابع الکترونیک:

­نام خانوادگی، نام نویسنده اول.،.... و نام خانوادگی، نام نویسنده آخر. سال انتشار. عنوان مقاله. بازیابی در تاریخ (روز ماه سال) از نام سایت اینترنتی.

Stark. M. (2000). Women and Globalization. Retrieved 2013, Dec. 25, from http://www.emory.edu.

و/ سازمان‌ها:

- سازمان مدیریت و برنامه­ریزی استان گیلان. (1395). سالنامه آماری استان گیلان، معاونت آمار و اطلاعات.

- بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران. (1386). راهنمای مطالعات شبکة معابر روستایی. چاپ اول. تهران: انتشارات شریف.

- مرکز آمار ایران. (1391). شناسنامه آبادی های کشور، شهرستان رشت در سال‌ 1390. تهران: مرکز آمار ایران.

- مهندسین مشاور آمایش سفیدرود گیلان. (1394). طرح هادی روستای نوده، شهرستان رودبار. رشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان.

 

***مقالاتی که بر اساس مندرجات این الگو تهیه نشده و مطابقت نداشته باشند، در دستور چاپ قرار داده نخواهند شد.***

**** ملاک عمل در منبع نویسی روش APA نسخه 6 است و در مواردی که توضیحات کفایت نمی‌کند و نمونه آن در این جا ارائه نشده است  و یا مغایرتی مشاهده می‌گردد، به دستورالعمل یاد شده  در سایت مجله مراجعه شود ***** نویسنده مسئول:  B Mitra 10)   نازک)                                                       New  Roman 10)     (Times E- Mail: 

1. Celark (Times New Roman 9)